Dișler nasɪl beyazlar?

Yukarıdaki düzeni biz diş beyazlatma sistemleri eylem görsel modu anlatmaya çalıştım. sivochernite çizgili - Başlangıçta mine alanlarda farklı renklerde nüfuz vardır mezhduprizmenite. Onlar diş minesi ve renk sıklıkla daha yaşla birlikte yoğun olur dentin rengi nedeni vardır. kahverengi dokusuyla - düzeni mine saman rengi ve Dentin ile sunulmuştur. Her şey diş beyazlatma olarak karmaşık biyokimyasal bir fikir ve fizyolojik süreçler için çok ziyaretçinin görünümünde şematik olduğunu. prizmalar ve hiçbir durumda mezhduprizmenite alanlarda arasındaki oran bu düzeni neye benzediği - mine insan vücudundaki en sert doku ve iyi mineralize homojendir; mezhduprizmenite alanlarda dar yırtmaçlı, ve lens transvers çapı karşı oran yaklaşık 1 / 1000 ile 1 / 5000 (Jordan ve ark, Klinik Pediatrik Diş Hekimliği, 1991 Dergisi). Bu nedenle, emaye bir genel homojen yapısı ve rengi ve çamaşır suyu zor bulunuyor. dentin ile değil durumunda - bu oldukça gözenekli hayati dişlerde odontoblastite hücresel süreçleri var ayrı kanal vardır. Bu gözeneklilik için Dentin ve çok e-posta ile daha kolay renksiz döner - örneğin, hızla bir kaç gün içinde renk değişikliği ağız açık dentin bıraktı. alnındaki ve ter ile diş teknisyeni yapı yapılmış ise bir taç, dişlerin ve diş gelişimi için bir diş bileme (as kitap yazılmış!) sadece birkaç gün ancak, aslen Dentin saman zaman, dişlerin bazı yerlerinde kahverengi tonlarda boyanmış . Bu dentin içine renkleri sızmak kaynaklanmaktadır. tartar ve diş çimento nekroz temizlendikten sonra da çıplak diş kökleri açık dentin yüzey ve sonunda da lekeli kalır. Ancak, kök yüzey dentin tübül şimdi çok açık, daha az ve daha dar ve bu nedenle her zaman renk çıplak kökleri numaralandırılmalıdır. Tersine, dentin ağartma sonuçlar mükemmel - cansız dişler formalin ile boyandı örneğin - rezortsinovi macunlar, hızlı ve güvenilir sonuç, hemen hemen her beyazlatma sistemi elde etmek mümkündür. Bunun nedeni yine derinlemesine beyazlatma sistemi penetrasyonu kolaylaştırır dentin gözenekli yapısı vardır.

    
Renkler her yerde vardır. Modern gıda endüstrisi yakından endüstriyel kimyasallar ve bu nedenle yiyecek ve içecek ile entegre tüm doğal ve yapay renklerle doludur. Doğal boyalar tüm en azından değil de hizmetinizdedir - kahve, kırmızı şarap, çikolata içerdiği, bazı meyveler - ahududu, böğürtlen, kuş üzümü, özellikle yaban mersini, vb Yapay renklendirici arabanın içinde.

Zalyuchenie ne söylenebilir? Diş beyazlatma sonuçta tamamen kozmetik operasyon, resmi tırnak gibidir. durumda mükemmel verim aldı - A1 tek ışık B1 ve A0 ektremno beyaz ve B0 ile, diş son derece parlak bir renktir. Çivi büyümek ve plastik şınav ve florür takviyesi mezhduprizmenite alanlarda en iyi parçası sonra bile yavaş yavaş ama emin adımlarla sızmak boyalar ve açık kalır - çivi gibi Ne yazık ki, ağartma olarak tedirgin olduğunu.